Az orosháziak három arany- és hat ezüstérmet szereztek a romániai kontinensviadalon.

Július 19-én rendezték meg azt az Utánpótlás és Felnőtt Európa-bajnokságot, melyen az orosházi karatésok remek eredményekkel zártak. A romániai kontinensviadalon nagyon erős mezőny jött össze, hazánkat 22 fős csapat képviselte. Az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület válogatott versenyzői három arany- és hat ezüstérmet szereztek kataban és küzdelemben.
– 34 éve nem szerepeltünk még ilyen eredményesen Európa-bajnokságon. Tíz versenyzőnk a gyermektől a felnőtt kategóriáig kiválóan teljesített – tudtuk meg az orosházi klub vezetőedzőjétől, shihan Zsiga Zsolttól.

Az orosházi karatésok – sok érmet nyertek (Fotó: egyesület)

A magyar válogatott – melyet a versenyen az orosházi shihan Zsiga Zsolt 5. danos mester irányított – az éremtáblázatban a második helyen végzett csapatban Románia mögött és Oroszország előtt.

Az O.K.K.SZ.K. eredményei a romániai Eb-n:

Gyermek korcsoport II.: Sebő Dávid kata 1. hely, küzdelem 2. hely.
Serdülők: Lipták Galló Máté küzdelem 2. hely, Barta Dávid küzdelem 2. hely
Ifjúságiak: Liszkai Szilárd küzdelem 2. hely
Junior: Rábai Gábor küzdelem 1. hely, Zsiga Bence kata 2. hely, küzdelem 2. hely
Felnőttek: Zsiga Zsolt kata 1. hely

[box]Az orosházi klub köszöni a támogatók segítségét: Orosháza Város Önkormányzata, A-HÍD ZRT., Try-Biéta Kft., Orosháza-Gyopárosfürdő, Üveg Világ Kft., Orosházi Média Kft.[/box]

Forrás: OrosCafé